Vzdělávací programy pro školy - ZŠ, MŠ

Chtěli byste se svou třídou podniknout zábavný a přitom poučný školní výlet?

U nás to není problém. Nabízíme výukové programy, při nichž si děti mohou samy všechno vyzkoušet a zažít tak zemědělství na vlastní kůži. Krom toho je čeká spousta zábavy v našich interaktivních expozicích, traktory na dvorku, agrohopsárium s balíky sena a slámy nebo zvířátka na minifarmě.

Po dohodě pro školní skupiny otevíráme již v 8 hodin. Programy jsou určené pro skupiny až 50 dětí.

Cena organizovaného školního výletu je 100 Kč/žák (zahrnuje vzdělávací program dle vlastního výběru, komentovanou prohlídku interaktivních expozic muzea a volné dovádění v dětském koutku a na dvoře muzea v Agrohopsáriu, na šlapacích traktůrcích a dalších herních prvcích).

Pedagogický dozor má vstup zdarma.

Časový rozsah výletu je cca 3 hodiny.

Dále nabízíme: opečení buřtů (buřty, chléb, hořčici i kečup zařídíme), případně zajištění párků v rohlíku - příplatek 40 Kč/žák

Vstup do ohrad ke zvířatům na minifarmě - příplatek 20 Kč/žák

Možnost nákupu drobného občerstvení a zemědělských suvenýrů v našem obchůdku.

Pro objednání a naplánování Vašeho výletu volejte na tel. číslo: 601 299 113 nebo pište na mail: info@zemedelske-muzeum.cz

Nabízíme tyto programy:

Mléko

Děti se dozví základní informace o mléku a zvířatech, která se chovají kvůli produkci mléka. Dále zjistí, jak se mléko zpracovávalo a co se z něj všechno vyrábí. V praktické části si pak samy utlučou máslo a vyrobí sýr. Vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.

Obilí

V rámci programu se děti dozví, čím vším projde obilné zrnko, než se dostane z pole na náš stůl. Vyzkouší si výmlat obilí cepem, čištění obilí na fukárku, mletí mouky na kamenném mlýnku a nakonec si z mouky upečou obilné placky nebo chlebové bochánky.

Ovčí vlna

Děti si vyzkouší činnosti spojené se zpracováním ovčí vlny jako je česání ovčího rouna, předení a hlavně plstění (každé dítě si odnese plstěný výrobek pro radost). Dozvědí se i zajímavé informace o ovčí vlně a ostatních zvířatech, která se chovají kvůli své srsti.

Zvířata na statku

Děti se dozví základní informace o hospodářských zvířatech, která se dříve běžně chovala na každém statku, vyzkouší si na naší minifarmě péči o ně a dozví se jak jsou člověku prospěšná. Zvířátka si mohou i pohladit a vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.

Rostliny na statku

Děti se seznámí se základními zemědělskými plodinami a jejich pěstováním. Na našich políčkách si samy obdělají kousek půdy, do níž pak zasejí semínka. Svoje políčko pak děti mohou kdykoliv navštívit nebo jej sledovat prostřednictvím webkamery na našich webových stránkách.

Od koně až po traktor - novinka

Program seznamuje s historií a vývojem pohonů v zemědělství. Děti si mohou vyzkoušet samy se zapřáhnout do pluhu a zorat kousek půdy, aby si dokázaly představit, jak velkou sílu naši předkové museli kdysi vynaložit na obdělání svých políček.  Zkusí si také roztočit žentour, který může pohánět další zemědělské stroje. V interaktivních expozicích poznají, jak se v průběhu staletí vyvíjelo a zdokonalovalo zemědělské náčiní, jak velkou pomocí byla hospodářská zvířata a uvědomí si, jak nástup strojů významně usnadnil práce v zemědělství. Ve skutečné traktorové kabině si děti díky simulátoru vyzkouší virtuálně obdělat pole v sousedství muzea.

Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.