Muzeum

Vzdělávací programy pro školy - ZŠ, MŠ

Chtěli byste se svou třídou podniknout zábavný a přitom poučný školní výlet?

U nás to není problém. Nabízíme výukové programy, při nichž si děti mohou samy všechno vyzkoušet a zažít tak zemědělství na vlastní kůži. Krom toho je čeká spousta zábavy v našich interaktivních expozicích, traktory na dvorku, agrohopsárium s balíky sena a slámy nebo zvířátka na minifarmě.

 

Videoukázky jednotlivých programů si můžete prohlédnout zde: jzmuzeum - YouTube

 

Po dohodě pro školní skupiny otevíráme již v 8 hodin. Programy jsou určené pro skupiny až 50 dětí.

 

Cena organizovaného školního výletu je 150 Kč/žák (zahrnuje vzdělávací program dle vlastního výběru, komentovanou prohlídku interaktivních expozic muzea a volné dovádění v dětském koutku a na dvoře muzea v Agrohopsáriu, na šlapacích traktůrcích a dalších herních prvcích).

Pedagogický dozor má vstup zdarma.

Časový rozsah výletu je cca 3 hodiny.

 

Dále nabízíme: opečení buřtů (buřty, chléb, hořčici i kečup zařídíme), případně zajištění párků v rohlíku - příplatek 50 Kč/žák

Vstup do ohrad ke zvířatům na minifarmě - příplatek 30 Kč/žák

Možnost nákupu drobného občerstvení a zemědělských suvenýrů v našem obchůdku.

 

Pro objednání a naplánování Vašeho výletu volejte na tel. číslo: 601 299 113 nebo pište na mail: info@zemedelske-muzeum.cz

 

Nabízíme tyto programy:

Mléko

Děti se dozví základní informace o mléku a zvířatech, která se chovají kvůli produkci mléka. Dále zjistí, jak se mléko zpracovávalo a co se z něj všechno vyrábí. V praktické části si pak samy utlučou máslo a vyrobí sýr. Vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.

Obilí

V rámci programu se děti dozví, čím vším projde obilné zrnko, než se dostane z pole na náš stůl. Vyzkouší si výmlat obilí cepem, čištění obilí na fukárku, mletí mouky na kamenném mlýnku a nakonec si z mouky upečou obilné placky nebo chlebové bochánky. 

Ovčí vlna

Děti si vyzkouší činnosti spojené se zpracováním ovčí vlny jako je česání ovčího rouna, předení a hlavně plstění (každé dítě si odnese plstěný výrobek pro radost). Dozvědí se i zajímavé informace o ovčí vlně a ostatních zvířatech, která se chovají kvůli své srsti.

Život hospodářských zvířat aneb Kdo tady bydlí?

Děti se dozví základní informace o hospodářských zvířatech, která se dříve běžně chovala na každém statku, vyzkouší si na naší minifarmě péči o ně a dozví se jak jsou člověku prospěšná. Zvířátka si mohou i pohladit a vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.

Od koně až po traktor

Program seznamuje s historií a vývojem pohonů v zemědělství. Děti si mohou vyzkoušet samy se zapřáhnout do pluhu a zorat kousek půdy, aby si dokázaly představit, jak velkou sílu naši předkové museli kdysi vynaložit na obdělání svých políček.  Zkusí si také roztočit žentour, který může pohánět další zemědělské stroje. V interaktivních expozicích poznají, jak se v průběhu staletí vyvíjelo a zdokonalovalo zemědělské náčiní, jak velkou pomocí byla hospodářská zvířata a uvědomí si, jak nástup strojů významně usnadnil práce v zemědělství. Ve skutečné traktorové kabině si děti díky simulátoru vyzkouší virtuálně obdělat pole v sousedství muzea. 

Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.

Život v sadu 

Nový program hravou a interaktivní formou nabízí dětem a mládeži informace o pěstování a zpracování ovoce, významu opylovačůpro ekosystém a o včelařské práci a produktech. Děti si budou moci určité aktivity samy vyzkoušet (např. práci ve včelařské kombinéze a s včelařskými nástroji, tvoření z vosku apod.). Muzejní zahradou pak projdou včelí stezku se sérií zastávek doplněnou informačnímu tabulemi o životě v sadu a úloze opylovačů. 

Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.

Dobrý hospodář = ŽIVÁ PŮDA

Kdo je dobrý hospodář? Co musí dělat? Jak vlastně vzniká půda? Kdo v ní žije a proč je důležitý? Jak může hospodář ovlivnit kvalitu půdy a vlastně život všech kolem sebe? Co mohu dělat já? Interaktivní formou vám dáme odpověď na všechny tyto otázky a ještě mnoho dalších. Program je vhodný pro všechny stupně ZŠ. 

Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.

Leták ke stažení: 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
01-zivot-v-sadu.pdf 3082 Kb
agromanie-prehled-vzdelavacich-programu.pdf 4209.1 Kb
od-kone-az-po-traktor.pdf 210.2 Kb
zivot-hospodarskych-zvirat.pdf 2688.3 Kb