Zábava se vším všudy pro malé i velké
- Interaktivní a hrací prvky v expozicích zaměřených na přípravu půdy, setí, sklizeň, zpracování zemědělských produktů a řemesla
- Moderní technologie v expozicích
- Agrohopsárium plné sena a prolézaček z balíků slámy
- Dětský agrokoutek s traktory, hospodářskými zvířátky, stavebnicemi, knížkami a obřími polštáři
- Šlapací traktůrky, chůdy a další herní prvky volně k zapůjčení
- Minifarma s živými zvířaty
- Hravá farma
- Traktorový trenažér
A mnoho dalšího...
Relax a poznání
- Zážitkové řemeslné programy pro celou rodinu (Pečení chleba, Výrobky z ovčí vlny, Výroba sýrů, Tvoření) - stačí se objednat a my Vám připravíme den plný zážitků pro celou Vaší rodinu. Více informací zde.
- Občerstvení a příjemné posezení
- Parkování přímo v objektu + vyhrazené parkoviště pro rodiny
- Prodejna domácího hovězího masa přímo v budově muzea
- Prodej bio produktů ze Dvora Čihovice (biomošt a biokřížaly)
Vzdělávací programy pro školy - ZŠ, MŠ
Chtěli byste se svou třídou podniknout zábavný a přitom poučný školní výlet?
U nás to není problém. Nabízíme výukové programy, při nichž si děti mohou samy všechno vyzkoušet a zažít tak zemědělství na vlastní kůži. Krom toho je čeká spousta zábavy v našich interaktivních expozicích, traktory na dvorku, agrohopsárium s balíky sena a slámy nebo zvířátka na minifarmě.
Videoukázky jednotlivých programů si můžete prohlédnout zde: jzmuzeum - YouTube
Po dohodě pro školní skupiny otevíráme již v 8 hodin. Programy jsou určené pro skupiny až 50 dětí.
Cena organizovaného školního výletu je 150 Kč/žák (zahrnuje vzdělávací program dle vlastního výběru, komentovanou prohlídku interaktivních expozic muzea a volné dovádění v dětském koutku a na dvoře muzea v Agrohopsáriu, na šlapacích traktůrcích a dalších herních prvcích).
Pedagogický dozor má vstup zdarma.
Časový rozsah výletu je cca 3 hodiny.
Dále nabízíme: opečení buřtů (buřty, chléb, hořčici i kečup zařídíme), případně zajištění párků v rohlíku - příplatek 50 Kč/žák
Vstup do ohrad ke zvířatům na minifarmě - příplatek 30 Kč/žák
Možnost nákupu drobného občerstvení a zemědělských suvenýrů v našem obchůdku.
Pro objednání a naplánování Vašeho výletu volejte na tel. číslo: 601 299 113 nebo pište na mail: info@zemedelske-muzeum.cz
Nabízíme tyto programy:
Mléko
Děti se dozví základní informace o mléku a zvířatech, která se chovají kvůli produkci mléka. Dále zjistí, jak se mléko zpracovávalo a co se z něj všechno vyrábí. V praktické části si pak samy utlučou máslo a vyrobí sýr. Vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.
Obilí
V rámci programu se děti dozví, čím vším projde obilné zrnko, než se dostane z pole na náš stůl. Vyzkouší si výmlat obilí cepem, čištění obilí na fukárku, mletí mouky na kamenném mlýnku a nakonec si z mouky upečou obilné placky nebo chlebové bochánky.
Ovčí vlna
Děti si vyzkouší činnosti spojené se zpracováním ovčí vlny jako je česání ovčího rouna, předení a hlavně plstění (každé dítě si odnese plstěný výrobek pro radost). Dozvědí se i zajímavé informace o ovčí vlně a ostatních zvířatech, která se chovají kvůli své srsti.
Život hospodářských zvířat aneb Kdo tady bydlí?
Děti se dozví základní informace o hospodářských zvířatech, která se dříve běžně chovala na každém statku, vyzkouší si na naší minifarmě péči o ně a dozví se jak jsou člověku prospěšná. Zvířátka si mohou i pohladit a vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.
Od koně až po traktor
Program seznamuje s historií a vývojem pohonů v zemědělství. Děti si mohou vyzkoušet samy se zapřáhnout do pluhu a zorat kousek půdy, aby si dokázaly představit, jak velkou sílu naši předkové museli kdysi vynaložit na obdělání svých políček. Zkusí si také roztočit žentour, který může pohánět další zemědělské stroje. V interaktivních expozicích poznají, jak se v průběhu staletí vyvíjelo a zdokonalovalo zemědělské náčiní, jak velkou pomocí byla hospodářská zvířata a uvědomí si, jak nástup strojů významně usnadnil práce v zemědělství. Ve skutečné traktorové kabině si děti díky simulátoru vyzkouší virtuálně obdělat pole v sousedství muzea.
Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.
Život v sadu
Nový program hravou a interaktivní formou nabízí dětem a mládeži informace o pěstování a zpracování ovoce, významu opylovačůpro ekosystém a o včelařské práci a produktech. Děti si budou moci určité aktivity samy vyzkoušet (např. práci ve včelařské kombinéze a s včelařskými nástroji, tvoření z vosku apod.). Muzejní zahradou pak projdou včelí stezku se sérií zastávek doplněnou informačnímu tabulemi o životě v sadu a úloze opylovačů.
Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.
Dobrý hospodář = ŽIVÁ PŮDA
Kdo je dobrý hospodář? Co musí dělat? Jak vlastně vzniká půda? Kdo v ní žije a proč je důležitý? Jak může hospodář ovlivnit kvalitu půdy a vlastně život všech kolem sebe? Co mohu dělat já? Interaktivní formou vám dáme odpověď na všechny tyto otázky a ještě mnoho dalších. Program je vhodný pro všechny stupně ZŠ.
Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.
Leták ke stažení:
Přílohy k článku | ||
Jméno souboru | Popis | Velikost |
01-zivot-v-sadu.pdf | 3082 Kb | |
agromanie-prehled-vzdelavacich-programu.pdf | 4209.1 Kb | |
od-kone-az-po-traktor.pdf | 210.2 Kb | |
zivot-hospodarskych-zvirat.pdf | 2688.3 Kb |
Muzeum
Statek, v němž sídlí naše muzeum, je bývalý poplužní dvůr rodu Vratislavů, který za celý svůj život prošel různými historickými obdobími - ne vždy příznivými. Naším největším přáním je, aby se tento statek stal po své rekonstrukci jakýmsi mostem mezi minulostí a budoucností. Chceme, aby se stal jedním z Vašich oblíbených míst, kam přijedete za poznáním, za zábavou, ale i odpočinkem a pohodou a kam se budete rádi vracet.
Naším hlavním cílem je nejen zachování staré zemědělské techniky, která vypovídá o vynalézavosti a zručnosti našich předků, ale především předávání jejich odkazu a přímé navázání na něj rozličnými aktivitami v samotném muzeu i provozem rodinné farmy.
Chceme ukázat především sepjetí zemědělství s každodenním životem, které je v moderní společnosti stále méně viditelné.
Zemědělské technologie, které v našem muzeu zachováváme, pro nás znamenají hlavně možnost navazovat na selskou moudrost našich předků. Rádi bychom právě tento důmysl a zkušenosti uchovali a předali generacím budoucím v co nejpřirozenější formě. Vystavené předměty si tak nemusíte jen prohlížet, ale můžete si i vyzkoušet, jak s nimi naši předci pracovali a jakým vývojem takové nástroje prošly.
VIDEOochutnávka z muzea ke zhlédnutí ZDE.