Muzeum

MuzeumStatek, v němž sídlí naše muzeum, je bývalý poplužní dvůr rodu Vratislavů, který za celý svůj život prošel různými historickými obdobími - ne vždy příznivými. Naším největším přáním je, aby se tento statek  stal po své rekonstrukci jakýmsi mostem mezi minulostí a budoucností. Chceme, aby se stal jedním z Vašich oblíbených míst, kam přijedete za poznáním, za zábavou, ale i odpočinkem a pohodou a kam se budete rádi vracet.

Naším hlavním cílem je nejen zachování staré zemědělské techniky, která vypovídá o vynalézavosti a zručnosti našich předků, ale především předávání jejich odkazu a přímé navázání na něj rozličnými aktivitami v samotném muzeu i provozem rodinné farmy.

Chceme ukázat především sepjetí zemědělství s každodenním životem, které je v moderní společnosti stále méně viditelné.

Zemědělské technologie, které v našem muzeu zachováváme, pro nás znamenají hlavně možnost navazovat na selskou moudrost Muzeumnašich předků. Rádi bychom právě tento důmysl a zkušenosti uchovali a předali generacím budoucím v co nejpřirozenější formě. Vystavené předměty si tak nemusíte jen prohlížet, ale můžete si i vyzkoušet, jak s nimi naši předci pracovali a jakým vývojem takové nástroje prošly.

VIDEOochutnávka z muzea ke zhlédnutí ZDE.